Pielgrzymka do Ziemi Świętej 30.04-04.05.2019 r.

Pielgrzymka do IZRAELA organizowana przez Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Katowickiej dla pracowników służby zdrowia i ich rodzin.

Ks. Łukasz Stawarz - Duszpasterz Służby Zdrowia serdecznie zaprasza.

Termin: 30.04-04.05.2019r.

Zapisy pod numerem tel. 502 424 104

JEROZOLIMA - NAZARET – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM – TABGHA - JERYCHO – M. MARTWE - BETLEJEM - AIM KARIM – YAD VASHEM

1 dzień /30.04.2019
POLSKA - IZRAEL

Zbiórka na lotnisku odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu w Betlejem po drodze panorama na Jerozolimę. Kolacja i nocleg.

2 dzień  / 01.05.2019

JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejście Drogi Krzyżowej. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, którą nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na punkt widokowy na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

3 dzień / 02.05.2019
NAZARET – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM - TABGHA

Śniadanie. Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch ryba Świętego Piotra. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

4 dzień / 03.05.2019
JERYCHO – YAD VASHEM - M. MARTWE 

Śniadanie, wizyta w Yad Vashem -  Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Instytut poświęcone żydowskim ofiarom Holokaustu, założony w 1953 roku w Jerozolimie na mocy Ustawy o Pamięci, przyjętej przez izraelski parlament Kneset. Termin Yad Vashem oznacza „miejsce i imię” lub „pomnik i imię” i zaczerpnięty jest z księgi Izajasza. przejazd do Betanii – domu Marii, Marty i Łazarza. przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt, Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2h) kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

5 dzień / 04.05.2019

BETLEJEM - AIM KARIM - POLSKA

Śniadania. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Przejazd do Ain Karem – miejsca nawiedzenia św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę oraz narodzenia św. Jana Chrzciciela. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

CENA:   2500  zł

Dodatkowe koszta: 13 zł TFG + 60 USD napiwki + 20 USD Ryba św. Piotra

Zapisy pod numerem tel. 502 424 104

CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
 • Zakwaterowanie (4 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** - zgodnie z programem wycieczki
 • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
 • Przewodnika z jęz. polskim
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€, OC – 50,000 €

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Opłaty za lunch - rybę Świętego Piotra (około 20 USD)
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (około 60 USD)
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy
 • Składki na TFG 13 zł/os.

 

UWAGI

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
 3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia zamiast śniadania - kawa + ciastko
 4. Cena za dziecko 2-12 lat 1550 PLN
 5. Dopłata do pokoju 1 osobowego 550 PLN
 6. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
 7. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,7
 8. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 40 osób
 9. Dopłata do pokoju 1 osobowego 120 USD

 

Santiago Tours

Salon sprzedaży (adres korespondencyjny): 43-100 Tychy, ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Siedziba biura: 40-676 Katowice, ul. Tunelowa 24F
tel.: 32 204-27-77 santiagotours@santiagotours.pl

www.santiagotours.pl