Pielgrzymka Służby Zdrowia do krypty katedry Chrystusa Króla

Środowiska medyczne archidiecezji katowickiej pielgrzymowały w niedzielę do krypty katedry Chrystusa Króla. Eucharystii przewodniczył bp Marek Szkudło, który zachęcał zebranych do trwania na modlitwie.

Lekarze, pielęgniarki, stomatolodzy, farmaceuci, fizjoterapeuci, diagności, pracownicy administracji zatrudnienie w służbie zdrowia pielgrzymowali z okazji liturgicznego wspomnienia św. Łukasza, Ewangelisty do krypty katowickiej katedry.

– Tak jak Mojżesz, macie być wytrwali w modlitwie – mówił do zebranych w krypcie katedry bp Marek Szkudło. Podkreślał, że wytrwała modlitwa ma ogromną moc. Razem z pomocniczym biskupem archidiecezji katowickiej przy ołtarzu stanęło 7 kapelanów różnych szpitali. W krypcie był także obecny ks. Łukasz Stawarz, dyrektor Caritas archidiecezji katowickiej oraz ks. Michał Orlik, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych.

– Ta pielgrzymka jest związana ze świętem patronalnym służby zdrowia przypadającym w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza – stwierdził ks. Stawarz. – Jest to także spotkanie różnych środowisk medycznych. Razem z nami modlili się m.in. prezes Krajowej Izby Lekarskiej Jacek Kozakiewicz oraz Elżbieta Kortyczko, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich – zauważył.

Na temat roli i posługi pracowników służby zdrowia mówi natomiast Bożena Karkoszka, od wielu lat pracująca jako pielęgniarka. – Służymy wiedzą, profesjonalizmem, czasem, empatią i mnóstwem innych przymiotów, które są niezbędne w pracy przy ludziach chorych.

W pielgrzymce wzięło udział około 100 osób pracujących w służbie zdrowia. W tym roku po raz pierwszy pielgrzymka miała miejsce w krypcie katowickiej katedry.

 

źródło: www.katowicka.pl